Jakie panele szklane wybrać do kuchni?

Jakie panele szklane do kuchni?

Pierwsze pytania klientów, zainteresowanych instalacją paneli szklanych w domowej przestrzeni, dotyczą zwykle grubości oraz rodzaju szkła. Czym różni się szkło lacobel od  lakierowanego? Czy szkło hartowane sprawdzi się w kuchni lepiej niż zwykłe? By rozwiać te wątpliwości, przygotowaliśmy dla naszych klientów krótki przewodnik po podstawowych rodzajach szkła wykorzystywanego w produkcji paneli kuchennych.

Panele szklane – rodzaje szkła

Jeśli chodzi o lacobel jest to, można powiedzieć, podstawowy produkt w świecie szklanych paneli. Szkło o grubości 4mm występuje w określonej kolorystyce i nie jest hartowane. Stanowi ono idealne uzupełnienie przestrzeni między blatem kuchennym a szafkami oraz wszędzie tam, gdzie ceniona jest większa praktyczność w stosunku do zwykłych płytek, tapet czy farb.

Bardziej wymagającym klientom, poszukującym wyjątkowych kolorów dostępnych w paletach RAL, ICA bądź NCS, zdecydowanie polecamy szkło lakierowane. Jest to szkło typu float, które lakierujemy na dowolnie wybrany przez klienta kolor. Natomiast w przypadku jasnych barw i deseni zalecamy wybór szkła Optiwhite, o obniżonej zawartości żelaza, które idealnie odda wybrany przez Państwa kolor.

Szkło zwykłe czy hartowane?

Czym różni się szkło zwykłe od hartowanego? Po pierwsze wytrzymałością. W miejscach, gdzie występuje wysoka temperatura oraz duże prawdopodobieństwo uszkodzeń, zalecamy szkło hartowane. Jest to zdecydowanie bardziej wytrzymałe szkło w stosunku do zwykłego, ale nie tylko to stanowi o jego zaletach. Jest ono przede wszystkim bezpieczniejsze od zwykłej tafli. W przypadku rozbicia rozpada się na drobne kostki w przeciwieństwie do niehartowanego szła, które tworzy ostre odłamki.

Próbę rozbicia szkła hartowanego Optiwhite w kolorze białym o grubości 4mm można zobaczyć pod poniższym linkiem: