Szkło do kuchni – laminowane czy druk UV?

Szkło do kuchni – laminowane czy druk UV?

Na rynku możemy znaleźć dwie popularne metody tworzenia paneli szklanych do kuchni. Jest to druk UV oraz szkło laminowane. Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniem o różnice między tymi dwoma technologiami. Szkło laminowane to nic innego jak dwie tafle szkła złączone ze sobą folią z dowolnym nadrukiem. Natomiast druk UV jest to druk światłoutwardzalny na tylnej części panele szklanego w kuchni i nie tylko.

Druk UV jest nie tylko trwalszy ale również lepszy jakościowo jeśli chodzi o barwę kolorów. Jest on odporny na wysoką temperaturę, promienie słoneczne, wilgoć i nie tylko. Wbrew pozorą mimo, iż jest to droższa technologia zadruku od szkła laminowanego, to w efekcie koszt takiej grafiki na szkle jest znacznie mniejszy po przez zastosowanie jednej tafli szkła.

Jeśli chodzi o same możliwości montażu to szkło jakie stosujemy w 90% naszych realizacji czyli szkło hartowane o grubości 4mm daje możliwości lepszego dopasowania do krzywizny ściany ze względu na możliwości minimalnego nagięcia bez szkody dla trwałości czy też obawy przed stłuczeniem. Niestety takie dopasowanie tyczy się tylko szkła hartowanego. Szkło laminowane ze względu na swoją sztywność nie pozwala na takie manipulacje.

Podsumowując druk UV jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o panele szklane w kuchni ale i wszędzie tam gdzie istnieje wysoka szansa uszkodzenia mechanicznego. Bardzo często zdarza nam się wymieniać grafikę na szkle laminowanym ze względu na rozklejanie się na rogach i wszędzie tam gdzie było ono narażone na wysoką temperaturę oraz wilgoć.

Zasięg naszego działania obejmuje cały Śląsk a w tym: Katowice, Kraków, Żywiec, Kęty, Kozy, Żywiec, Korbielów, Pszczyna, Tychy, Goczałkowice, Oświęcim, Rybnik, Gliwice, Tarnowskie Góry, Żory.