Panele szklane nie tylko do kuchni

Panele szklane nie tylko do kuchni

Choć panele szklane wydają się rozwiązaniem typowym dla kuchni czy łazienki, to coraz częściej można spotkać je również w innych wnętrzach. Dobrze sprawdzą się, na przykład jako element aranżacji nowoczesnego salonu lub modnej sypialni. Szklane panele z dużym powodzeniem stosuje się także w przestrzeniach publicznych, takich jak salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, biura i restauracje. Czemu zawdzięczają swoją popularność?

Duża funkcjonalność

Panele szklane stanowią ciekawe urozmaicenie dla monotonnych, staromodnych pomieszczeń. Ich minimalizm i wysoka estetyka nadadzą świeżości i nowego wyrazu dowolnemu wnętrzu. Jednak za wykorzystaniem paneli w przestrzeni domowej oraz publicznej przemawiają także względy praktyczne. Pokryte szkłem ściany są całkowicie odporne za zabrudzenia oraz wilgoć, co czyni je idealnym wykończeniem dla kuchni, łazienek, basenów czy saun.

Dodatkową zaletą jest to, że do ich montażu nie używa się fug, w których często gromadzą się brud, tłuszcz oraz bakterie. Panele szklane łatwo utrzymać w czystości, a więc doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pożądana jest należyta higiena, czyli restauracjach, przychodniach czy gabinetach lekarskich.

Nowoczesna dekoracja

Panele szklane to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś więcej, niż zwykłe płytki. Hartowane szkło stanowi nie tylko modne i efektowe wykończenie każdego wnętrza, ale i nietuzinkową dekorację, nadającą mu lekkości oraz nowoczesnego wyrazu. Istotną zaletą paneli szklanych jest to, że można zaprojektować je w niemal dowolny sposób. Producent paneli GLASS HART z Bielska-Białej udostępnia swoim klientom bazę różnorodnych grafik, korzystając między innymi z witryny fotolia.pl. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać fotografię dostarczoną przez klienta. Odrobina kreatywności i inwencji wystarczą, by stworzyć indywidualne wnętrze, oddające gusta i charakter klienta.

Łatwy montaż

Niekwestionowanym walorem paneli szklanych jest prostota i czystość ich montażu. Minimalna ilość łączeń sprawia, że przymocowanie paneli do ściany nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Montaż polega na nałożeniu silikonu na tylną powierzchnię szyby, dociśnięciu jej do ściany i zabezpieczeniu przed osunięciem przy pomocy specjalnej taśmy/klinów. Po usunięciu taśmy i wykończeniu przestrzeni, klient może korzystać z niej bez żadnych ograniczeń.