Balustrady szklane – zastosowanie w budownictwie

Balustrady szklane – zastosowanie w budownictwie

Coraz bardziej wyraźnym trendem w budownictwie stają się balustrady, których głównym elementem jest szkło hartowane. To właśnie dzięki ich prostocie stały się one głównym produktem exportowym w naszej firmy. Zastosowanie nowoczesnych technologii pomiaru oraz produkcji sprawiło iż można tworzyć je w dowolnych kształtach, dopasowując je tym samym do stanu rzeczywistego. To właśnie te dwa czynniki sprawiły iż samonośne balustrady szklane, stały się tak popularne nie tylko na terenie Bielska-Białej czy całego Śląska, ale również na terenie województwa opolskiego, małopolskiego.

Dlaczego balustrady szklane?

Przede wszystkim, bo są najbezpieczniejsze. Płaska tafla złączona folią jest praktycznie nie do rozbicia bez użycia ponadprzeciętnej siły. Nawet mocne uderzenia młotkiem nie są w stanie rozbić tego typu tafli szkła. Należy zawsze pamiętać, iż rozbita tafla jest przytrzymywana przez drugą, co sprawia iż nie zmienia ona swojego kształtu. Nawet w przypadku rozbicia dwóch tafli, nie rozpadają się one właśnie ze względu na istniejącą folie. Warto zaznaczyć, iż szkło hartowane różni się nie tylko wytrzymałością od zwykłego szkła. Po rozbicu rozbija się na drobne kostki, w przeciwieństwie do zwykłej tafli, która tworzy ostre kawałki.

Gdzie balustrady szklane?

Praktycznie wszędzie, gdzie istnieje potrzeba stworzenia nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych balustrad słupkowych ze stali, nie stanowiących tak atrakcyjnego elementy wykończenia jak właśnie balustrady całoszklane. Nasze instalacje cieszą się dużym powodzeniem zarówno w domach prywatnych jak i obiektach komercyjnych. Dzięki stosowaniu okuć najlepszych europejskich producentów takich jak q-railing oraz współpracy z rodzinną ślusarnią jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej śmiałym projektom. Balustrady szklane, podkreślają standard każdego obiektu oraz stanowią bezkonkurencyjny dodatek dla całej aranżacji. Proste w wykończeniu sprawdzają się wszędzie tam gdzie liczy się praktyczność oraz optyczne powiększenie danej przestrzeni.

Ale co z pomiarem? Przecież hartowanej tafli szkła nie można „przyciąć” na miejscu budowy…

Niestety w praktyce istnieje wysokie ryzyko błędu podczas stosowania standardowych szablonów, niezbędnych do stworzenia modelu potencjalnej balustrady. Firma Glass Hart z Bielska-Białej, wyszła naprzeciw temu problemowi, zakupując dalmierz 3D Disto Leica. Dzięki temu urządzeniu, jesteśmy w stanie w czysty i prosty sposób dokonać pomiaru konkretnego obiektu, na podstawie którego wykonany zostanie rysunek CAD. Pozwala to nam wyeliminować błędy związane z pomiarem do minium, co znacznie skraca czas montażu oraz optymalizuje koszty do niezbędnego minimum. Nasza firma stawia na technologie, dzięki czemu tworzy balustrady szklane znane na terenie całe Polski i nie tylko.

Zapraszamy do wyceny wszystkich zainteresowanych na terenie województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego, Czech, Słowacji oraz Austrii i Szwajcarii.